Myšlienky z môjho srdcaAnna Sekeráková

Komunikácia

Publikované 08.07.2020 v 11:01 v kategórii Úvaha, prečítané: 8x


Nedostatočná komunikácia, vedie k mnohým problémom a chorobám života a najmä k nepokoju každej ľudskej duše. Každodenná komunikácia medzi ľuďmi v akejkoľvek spoločnosti, v ktorej sa nachádzame je rovnako dôležitá pre náš život, ako naša modlitba k Bohu, zároveň aj ako naša denná životospráva, náš pohyb a tiež aj akákoľvek nášmu životu dôležitá činnosť. Každá komunikácia, či už doma medzi rodinnými príslušníkmi, manželmi, súrodencami, susedmi, priateľmi a s ktoroukoľvek inou osobou, či už je to náhodne na ulici, alebo v akomkoľvek prostredí v ktorom sa počas nášho života nachádzame.


Komunikácia je dar od Boha, je základom riešenia každodenných životných situácií, ktorý nám dáva aj šancu vždy sa niečo nové sa každým dňom naučiť, dozvedieť, spoznať a nájsť. 

Dobrá komunikácia prináša, nielen riešenie rôznych situácií v ktorých sa práve nachádzame , ale nám dáva úľavu do duše. Zároveň nám otvára iný pohľad pre naše každodenné životné situácie, ktoré z nás spravia skúsenejších a zároveň aj opatrnejších ľudí.

 Našou komunikáciou nám Boh dáva šancu spoznať nielen jeden druhého, ale niekedy aj seba samého. Komunikácia prospieva k zdraviu a dvíha nám naše sebavedomie.


Komunikácia, je zároveň základom našej psychickej rovnováhy dobrého, šťastného a spokojného života medzi všetkými ľuďmi dobrej vôle. Pretože Boh je darca, nielen nášho života, ale aj našej komunikácie, zároveň je darcom všetkého toho, čo dokážeme rozumom vymyslieť a konať dennodenne. A tiež toho, čo očami dokážeme vidieť a zároveň všetkého toho, čo dokážeme srdcom cítiť. Ale najviac v našom srdci dokážeme cítiť Božiu lásku prostredníctvom dobrých a láskavých ľudí okolo nás.


Anna Sekeráková


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?